Консультації для батьків

Новий рік і карантин: як влаштувати дітям безпечне свято

Якщо святкуєте вдома

Ніхто не планував відзначати новорічні свята в умовах карантину. Але об-ставини у 2020 році склалися саме так.Однак це не привід сумувати й позбавляти дітей і себе радості! Пропонуємо кілька цікавих ідей для безпечного домашнього свята.

Підготуйте виставу.Не можна відвідати новорічні вистави? Влаштуйте власну. Візьміть за основу історію до душі, наприклад улюблену казку дитини чи сюжет популярного мультфільму. Запропонуйте всім членам родини взяти участь у виставі замість того, щоб бути лише глядачами. Розподіліть ролі, підготуйте простий реквізитта елементи костюмів. Відтак влаштуйте святкову прем’єру для друзів. Для тих,хто не зможе прийти, транслюйте свій виступ онлайн або зафільмуйте. До тогож такі записи буде цікаво переглядати й самим акторам.

Організуйте онлайн-конкурс.

Для дітей, які люблять позмагатися,організуйте онлайн-конкурси. Підготуйте цікаві завдання, які діти можутьрозв’язати кожен у себе вдома. Наприклад, розповісти вірш, намалюватиялинку, знайти предмет червоного кольору, постояти на одні нозі тощо.

Заручіться підтримкою батьків інших дітей та підготуйте призи. У визначе-ний час зберіть учасників за допомогою будь-якого зручного онлайн-сервісу та розпочинайте конкурс. Кожна дитина розв’язуватиме завдання та демонструватиме результати на екрані. А наприкінці всі отримають приємні подарунки.

Влаштуйте виставку ялинковихприкрас

Пофантазуйте разом із дитиною та виготовте кілька ялинкових прикрас.Сфотографуйте їх та влаштуйте виставку за допомогою онлайн-сервісів. Запросіть усіх охочих сфотографуватися зісвоєю іграшкою та розмістити світлинина сторінці виставки. Заохочуйте учасників публікувати не лише зображення,а й короткі розповіді про свої вироби.

Озвучте мультфільм

Влаштуйте вдома власну студію дубляжу. Оберіть короткий, усім відомий новорічний мультфільм. На домашній нараді разом вирішіть, хто якого персонажа озвучуватиме. Підберіть засоби для звукових ефектів: брязкальця,свистки, дзвіночки тощо. Відтак до справи! Записуйте свої варіанти дубляжу мультфільмів та діліться враженнями з друзями за допомогою онлайн-сервісів.

Отримайте привітання від улюбленого героя

Замініть візит Діда Мороза іменним відеозверненням улюбленого героя до дитини. В інтернеті ви знайдете багато сервісів, які допоможуть це зробити. Заповнивши коротку форму, ви отримаєте відеоролик із новорічним привітанням, у якому улюблена іграшка, аобо персонаж казки буде особисто звертатися до вашої дитини, називатиме її по імені, ставитиме запитання та проведе віртуальну екскурсію по власному будинку.

Пополюйте на подарунки

Отримувати подарунки приємно.А якщо на них пополювати, то це ще й весело. Підготуйте кілька дрібних подарунків та сховайте їх у різних частинахдому. Складіть мапу та підготуйте завдання для дітей. Напередодні свята запропонуйте дітям чарівну карту від улюбленого персонажу та вирушайте на полювання.Якщо часу обмаль і власний сценарійписати нема коли, скористайтеся готовими розробками з інтернету.